11Even Sports TTFI National Ranking Table Tennis Championships 2016 (East Zone)

Junior Boys

Players directly qualified to the maindraw

288 THAKKAR Manav PSPB
163 SHAH Manush GUJ
142 VIRMANI Parth DLI
373 JEET Chandra WB
177 ROY Shivaji JKD
330 FIDEL RAFEEQUE Snehit suravajjula TELG
298 JAIN Anukram PSPB A
153 DO ROSARIO Wesley GOA
Group 1
1 147 MALIK Yashansh (DLI)
2 278 V Annamalai (PON)
3 242 MR Thangsiansanga (MIZ)
Group 2
1 357 SETH Sarthak (UP)
2 132 SHARMA Sahil (CHD)
3 350 DAS Silajit (TRP)
Group 3
1 326 LAHOTI Harshavardan (TELG)
2 348 MAZUMDAR Gairick (TRP)
3 253 HEIGRUJAM Roddy (MNP)
Group 4
1 383 MAZUMDER Rounak (WB)
2 328 ATMAKURI Sainath reddy (TELG)
3 231 C Lalmuanawma (MIZ)
Group 5
1 159 ISHAAN Hingorani (GUJ)
2 248 WAIKHOM Lanthoiba (MNP)
3 188 DEY Suranjit (MEG)
Group 6
1 389 BHATTACHARYA Soham (WB)
2 240 PACHUAU Robert (MIZ)
3 280 R Jagadishwaran (PON)
Group 7
1 144 LAMBA Shivjit singh (DLI)
2 191 LOHAPATRE Gaurav (MHR A)
3 343 KANNAN Shriram (TN)
Group 8
1 197 MARATHE Aniruddha (MHR B)
2 239 LURA Ro (MIZ)
3 176 SHRESTH Kumar (JKD)
Group 9
1 327 ALI Mohammed (TELG)
2 210 DAS Shivam (MHR B)
3 121 BARUAH Md. zubayr arshad (ASM)
Group 10
1 333 HARIKRISHNA Venkateswaran sridhar (TELG)
2 162 BHATT Kaushal (GUJ)
3 268 CHAKRABORTY Samrat (NB)
Group 11
1 374 AKASH Chowdhury (WB)
2 192 MALHOTRA Hrishikesh (MHR A)
3 117 BORPATRA GOHAIN Judig (ASM)
Group 12
1 208 ALBUQUERQUE Raegan (MHR B)
2 294 SHARMA Aaradhya (PSPB A)
3 169 JAIN Jai (HRN)
Group 13
1 301 ZAMLIANA John (PSPB A)
2 270 SUR ROY Siddhant (NB)
3 106 P Akash (AP)
Group 14
1 306 PANDEY Sameer (PSPB A)
2 156 PARMAR Dhairya (GUJ)
3 174 MALIK Rahul (HRN)
Group 15
1 311 KHAN Asif (RAJ)
2 140 JAIN Krishna (DLI)
3 113 DAS Aryamaan (ASM)
Group 16
1 300 HIMNAKULHPUINGHETA Jeho (PSPB A)
2 107 ADITYA REDDDY Borra (AP)
3 214 DESHMUKH Yash (MHR B)
Group 17
1 139 KHURANA Hardik (DLI)
2 112 SAIKIA Alakesh (ASM)
3 217 LALMUANKIMA B (MIZ)
Group 18
1 206 HARDIKAR Mandar (MHR B)
2 388 DAS Shubhadeep (WB)
3 261 SARKAR Biplab (NB)
Group 19
1 262 BHATTACHARJEE Jayabrata (NB)
2 299 SOMAIYA Chinmaya (PSPB A)
3 221 LALROTLUANGA C (MIZ)
Group 20
1 296 LRRUATA Alberto (PSPB A)
2 370 BASU Avijit (WB)
3 227 MASTER Khamlianthanga (MIZ)
Group 21
1 308 HARSH Shrivastava (PSPB A)
2 175 GOURANG Shakreja (HRN)
3 137 DUTT Arush (DLI)
Group 22
1 361 PAL Akash (WB)
2 143 JAIN Payas (DLI)
3 166 DESAI Vidit (GUJ)
4 279 ARUMUGAM Aravindan (PON)
Group 23
1 136 CHHARBRA Angad singh (DLI)
2 154 BHATT Chitrax (GUJ)
3 151 VERENKER Nagesh (GOA)
4 258 PAUL ROY Abhirup (NB)
Group 24
1 141 SINGH Manik (DLI)
2 194 PEDNEKAR Shaurya (MHR A)
3 263 DAS Mainak (NB)
4 385 DEY Saikat (WB)