11Even Sports TTFI National Ranking Table Tennis Championships 2016 (East Zone)

Men's Singles

Players directly qualified to the maindraw

290 SHETTY Sanil shankar PSPB
288 THAKKAR Manav PSPB
282 AMALRAJ Anthony PSPB
289 SUBHAJIT Saha PSPB
138 UTKARSH Gupta DLI
155 KARIA Devesh GUJ
102 BHANJA Ronit AAI
293 GROVER Sudhanshu PSPB
309 RAJ Janak PUN
Group 1
1 186 SARKAR Sougata (LIC)
2 131 KUMAR Rishabh (CHD)
3 237 LALSANGZUALA R (MIZ)
Group 2
1 315 RAJ Mondal (RBI)
2 108 GOLI Gnana sai ram (AP)
3 128 ARASWILLI Santosh (CG)
Group 3
1 366 GHOSH Arjun (WB)
2 150 RAI Dheeraj (GOA)
3 187 DEY Prithvi (MEG)
Group 4
1 292 SAHA Sourav (PSPB)
2 163 SHAH Manush (GUJ)
3 331 ROY Somraj (TELG)
Group 5
1 325 BALGU Aman (TELG)
2 120 PHUKAN Kaushik kumar (ASM)
3 349 KOLEY Shovan (TRP)
Group 6
1 195 PANDE Siddhesh (MHR A)
2 125 GOGOI Zeedan (ASM)
3 167 TAYAL Ayush (HRN)
Group 7
1 283 BORO Birdie (PSPB)
2 169 JAIN jai (HRN)
3 243 SANGA Zorin (MIZ)
Group 8
1 281 YADAV Abhishek (PSPB)
2 276 YADAV Sumit (NB)
3 392 BANERJEE Souvik (WB)
Group 9
1 103 GANDHI Sarthak (AAI)
2 135 SAHA Santanu (DASCB)
3 216 TARAPORWALLA Zubin (MHR B)
Group 10
1 318 NANDI Anirban (RSPB)
2 343 KANNAN Shriram (TN)
3 203 RAHATWAL Jignesh (MHR B)
Group 11
1 126 NITIN THIRUVENGADAM Vasanth philips (CB)
2 241 LALCHHANHIMA Stephen (MIZ)
3 274 DAS Subham (NB)
Group 12
1 185 CHAKRABORTY Rohit (LIC)
2 215 ZENDE Yugandh (MHR B)
3 123 BARUAH Shankab (ASM)
Group 13
1 344 MANI Subash (TN)
2 238 MR. Ramduhsanga (MIZ)
3 160 MEHTA Jalay (GUJ)
Group 14
1 161 JAISWAL Jignesh (GUJ)
2 277 HAQUE Toushif (ODS)
3 206 HARDIKAR Mandar (MHR B)
Group 15
1 379 SANMAY Paranjape (WB)
2 181 BARIGIDAD Rakshit (KNT)
3 333 HARIKRISHNA Venkateswaran sridhar (TELG)
Group 16
1 104 BHARGAVA Vivek (AAI)
2 115 SARMAH Bhaskar jyoti (ASM)
3 134 DESARKAR Koushik (DASCB)
Group 17
1 236 LALHUNHLUA Mr. (MIZ)
2 353 BELWAL Abhinav (UP)
3 329 SAMAL Sashwat baran (TELG)
Group 18
1 395 DAS Surajit (WB)
2 149 MALIK Deepak (ESIC)
3 311 KHAN Asif (RAJ)
Group 19
1 334 RAVICHANDRAN Abishek (TN)
2 182 KULKARNI Shreyas (KNT)
3 387 SUBHENDU Show (WB)
Group 20
1 320 RAVINDRA Kotiyan (RSPB)
2 230 MASTER Lalmalsawma (MIZ)
3 269 DEY Sandipan (NB)
Group 21
1 326 LAHOTI Harshavardan (TELG)
2 357 SETH Sarthak (UP)
3 143 JAIN Payas (DLI)
Group 22
1 316 REDDY Patel vighney (RBI)
2 213 DAHIBHATE Vaibhav (MHR B)
3 175 GOURANG Shakreja (HRN)
Group 23
1 330 FIDEL RAFEEQUE Snehit suravajjula (TELG)
2 322 EKAMBARAM Prabhakaran (RSPB)
3 317 ROY Souvik (RBI)
Group 24
1 209 AMBEKAR Sanish (MHR B)
2 327 ALI Mohammed (TELG)
3 319 AVIK Das (RSPB)
Group 25
1 313 SHUBHAM Ojha (RAJ)
2 234 MASTER Lalruatsanga (MIZ)
3 148 SAHA Birupakhaya (ESIC)
Group 26
1 314 HAQUE Asif (RBI)
2 324 KAR Souvik (RSPB)
3 173 MALIK Neeraj (HRN)
4 267 KUNDU Raja (NB)
Group 27
1 133 KUMAR Kishore (CRSB)
2 359 MITRA Abhimanyu (WB)
3 284 SOURAV Chakraborty (PSPB)
4 266 CHAKROBORTY Pratik (NB)
Group 28
1 165 HARSH Sachanandani (GUJ)
2 218 LALRAMHLUNA B (MIZ)
3 259 NATH Akaash (NB)
4 368 SARKAR Arnab (WB)
Group 29
1 193 PINTO Noel (MHR A)
2 142 VIRMANI Parth (DLI)
3 260 SUBHAM Basak (NB)
4 323 SARKAR Rajib (RSPB)
Group 30
1 153 DO ROSARIO Wesley (GOA)
2 101 ANIRBAN Ghosh (AAI)
3 177 ROY Shivaji (JKD)
4 207 KULKARNI Nishant (MHR B)
Group 31
1 336 ANANTH Devarajan (TN)
2 321 VISHWAKARMA Pankaj kumar (RSPB)
3 159 ISHAAN Hingorani (GUJ)
4 235 CHHANGTE Malsawmkima (MIZ)
Group 32
1 233 PUIA Lalrin (MIZ)
2 377 PUSHILAL Kiranjoy (WB)
3 264 PRAMANICK Moloy (NB)
4 119 SINGH Kalyan (ASM)